Lezenie pre deti

Tréningy prebiehajú od pondelka do piatku zvyčajne v budove Starej Vodárne (mestský park Sihoť) alebo na bouldrovke v Krškanoch. Stará vodáreň je určená primárne pre začiatočníkov, na nácvik lezenia s lanom, zatiaľ čo bouldrovku si môžete predstaviť ako fitko pre už pokročilých lezeckých nadšencov. Cez víkend sa organizujú výlety do lezeckých centier v Bratislave alebo na skalné oblasti. Tréningový cyklus sa skladá z troch trimestrov počas jedného školského roka.  Bez členstva v našom klube nie je možné pravidelne navštevovať tréningy, preto je potrebné sa registrovať.


1. trimester - od 4.9. 2023 do 22.12. 2023

2. trimester - od 8.1. 2024 do 28.3. 2024

3. trimester - od 1.4. 2024 do 28.6. 2024
Pohybová príprava pre deti od   4 do 9  rokov


Kurz je určený pre najmladších lezcov, našim horolezeckým trpaslíkom, ktorí sú aktívni a radi sa hýbu. Cieľom kurzu je pestovať v deťoch radosť z pohybu a lásku k športu. Vďaka lezeniu deti rozvíjajú nielen svoju kondíciu, koordináciu pohybov, či správne držanie tela, ale učia sa tiež dôverovať, prekonávať strach, riešiť problémy a v neposlednom rade sústrediť sa. Všetko je však robené hravou formou, pretože pri tejto skupine ide hlavne o to, aby sa deti zabavili a niečo málo sa aj naučili.

Lezecké tréningy od 10 do 16 rokov


Deti v tejto kategórii sú rozdelené podľa veku a podľa svojich skúseností. To v preklade znamená, že máme začiatočnícke skupiny, stredne pokročilé a pokročilé. Tréningy prebiehajú ešte stále hravou formou, a to v dvoch disciplínach, boulderingu  a lezení na obtiažnosť. V týchto skupinách si užijete množstvo zábavy, nájdete si kamarátov a spoznáte úžasný svet lezenia.  A to všetko samozrejme pod dohľadom skúseného inštruktora.  

Výkonnostná príprava od 10 do 17 rokov


Lezecké tréningy, ktoré slúžia na dosahovanie čo najlepších výsledkov. Deti si samy vyberú disciplíny, ktorým sa chcú venovať a následne sa na základe toho prispôsobí ich tréning.  Pod vedením skúseného inštruktora získajú deti potrebné informácie o dôležitosti sily ako aj techniky pri lezení, doplňujúcom cvičení, dôležitosti strečingu, či posilňovaní zohľadňujúcom vek a výkonnostnú kategóriu. Tréner zhodnotí ich silné a slabé stránky, nastaví ciele a dohliadne na ich plnenie.

 13 tréningov

1-krát do týždňa


130 EUR

26 tréningov

2-krát do týždňa


195 EUR

39 tréningov

3-krát do týždňa


273 EUR

Prvá návšteva


Je nám jasné, že šport si treba najskôr vyskúšať. Veď predsa každý sme rozdielni a máme rozličné chute, a preto môžete prísť na prvú hodinu a až následne po nej sa rozhodnete či máte záujem o tréningy alebo nie. Táto hodina stojí 14 EUR/1,5hod.  Hodina je jednorazová a nie je možné ju zopakovať, pretože pre účasť na pravidelných tréningoch musíte byť členom klubu.
Čo si priniesť?
Potrebujete komfortné oblečenie, niečo voľné, čo Vám umožní sa hýbať, ako napríklad krátke nohavice, tepláky alebo legíny a tričko s krátkym rukávom. Čo sa týka obuvi, tak tú Vám buď zapožičiame, alebo si prineste čisté tenisky (najlepšie tvrdá podrážka). Samozrejme môžete liezť aj v ponožkách.
Výstroj?
 Zapožičanie kompletnej výstroje máte v cene tréningov.

Skúšobný tréningový cyklus

5 tréningov / 1-krát do týždňa
 Cena:   60 EUR


Vyskúšali ste prvý tréning a stále sa neviete rozhodnúť? Pripravili sme pre Vás ešte jednu možnosť skráteného trimestra, ktorý vám pomôže zistiť, či je lezenie
naozaj pre Vás.